PKS-em po świecie

Wystawa "PKS-em po świecie" jest zbiorem zdjęć wykonanych przez członków Polskiego Klubu Stereoskopowego podczas ich wędrówek wzdłuż i wszerz ziemskiego globu.

Na czterdziestu anaglifach odwiedzający wystawę będą mogli zobaczyć fascynujące obrazy z różnych stron świata, a dzięki technice obrazowania stereoskopowego dosłownie wejść w zdjęcie i odbyć swoją wymarzoną podróż bez korzystania z żadnego środka lokomocji. Pilotami tej niesamowitej wycieczki są autorzy prezentowanych zdjęć: Katarzyna i Borys Wasiuk, Maciej Samulski, Krzysztof Jakubczak, Mirosław Majcher, Jerzy Mazur, Konrad Seweryn, Dariusz Wypych, Krzysztof Ostrowski, Janusz Białas, Adam Piernikarczyk i Tomasz Bielawski.

 

Więcej…
 
W poszukiwaniu ukrytego wymiaru

Terminy warsztatów z fotografii 3D:

  • 26 lutego 2012
  • 11 marca 2012
  • 25 marca 2012

Warsztaty z podstaw fotografii 3D skierowane są do osób, które interesują się fotografią i chcą poszerzyć swoją wiedzę o zagadnienia dotyczące obrazowania trójwymiarowego.

Więcej…
 
Fotografia 3D, z czymto się je ...

Podstawowy warsztat dotyczący fotografii stereoskopowej kierowany jest do osób,  które interesują się fotografią i chciały poszerzyć swoją wiedzę o zagadnienia dotyczące obrazowania trójwymiarowego.


Program zajęć obejmuje część teoretyczną,  poruszającą tematykę widzenia,  historię obrazowania stereoskopowego (z możliwością dotknięcia "antyków" związanych z fotografią 3D),  słownik pojęć,  metody wykonywania zdjęć stereoskopowych i ich prezentacji.  Część praktyczna natomiast dotyczy wykonywania,  prawidłowego montażu i techniki oglądania zdjęć trójwymiarowych.

Więcej…