Filmowanie w 3D - Bernard Mendiburu
wtorek, 30 sierpnia 2011 00:00

W zeszłym tygodniu w księgarni rzuciła mi się w oczy okładka książki z wielkimi literami "3D" i z ciekawością wziąłem ją do ręki.  Była to książka Bernarda Mendiburu "Filmowanie w 3D" tłumaczenie z angielskiego tytułu "3D Movie Making".  Po szybkim przekartkowaniu i przeczytaniu spisu treści, z zadowoleniem stwierdziłem że dla fotografa też coś się w niej znajdzie ?

Po lekturze muszę przyznać że jest to bardzo ciekawa publikacja z której można się sporo dowiedzieć o rejestracji obrazów stereoskopowych, oraz zapoznać się kulisami produkcji kinowych realizowanych w technologii 3D. Co do fotografii ( nie zawiodłem się :-) ? ) w publikacji nie brakuje odwołań do tej dziedziny sztuki i w mojej opinii warto się z nimi zapoznać. Niestety wydaje mi się że język jakim jest napisana (tłumaczenie) może nie wszystkim przypaść do gustu i lepiej (ale nie koniecznie) ją czytać posiadając już podstawową wiedzę na temat stereoskopii.

Ja osobiście zachęcam do lektury, a sam z pewnością będę często do tej książki wracał. W końcu to chyba pierwsza tego typu publikacja na naszym polskim rynku.